מובייל.

מרצים מוזמנים

לפי א'-ב' של שם המשפחה

פרופ' רן בליצר

פרופ' בליצר הינו רופא, חוקר ומנהל. משמש כסמנכ"ל וראש מערך החדשנות בכללית, וכמנהל מכון כללית למחקר. בתפקידיו אלה הוא אחראי לתכנון, פיתוח ויישום של תפיסות, טכנולוגיה וכלים חדשניים בפריסה נרחבת, לשם קידום ושיפור איכות הטיפול הרפואי בישראל. לפרופ' בליצר תואר דוקטור לרפואה מאונ' ת"א, תואר שני בבריאות הציבור ותואר שלישי בניהול מאוניברסיטת בן גוריון, כמו גם הכשרות בתחומי מדעי הנתונים, חיסונים ואימונולוגיה, ומודלים - מתמטיים בבריאות. פרופ' בליצר הוא פרופסור מן המניין בבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בן גוריון. הוא חיבר מעל ל- 250 פרסומים מדעיים, ספרים ומאמרים, לרבות בעיתונים המדעיים המובילים בעולם. הוא הקים את תוכנית ההתמחות בבריאות הציבור בשירותי בריאות כללית המשלבת בין בריאות הציבור ומדעי הנתונים, ומנחה רופאים וסטונדטים לתארים מתקדמים. בתקופת הקורונה שימש פרופ' בליצר כראש קבינט המומחים וייעץ לממשלות ישראל השונות בניהול המשבר, כמו גם לממשלות ופרלמנטים ברחבי העולם. עשרות מחקרים אשר פרסם מכון המחקר - בראשותו התפרסמו בעיתונות המובילה וסייעו לקבוע את מדיניות מושכלת במדינות רבות בעולם. פרופ' בליצר נחשב למוביל בינלאומי בתחום החדשנות הרפואית, ומרצה מבוקש בכנסים הבינלאומיים החשובים בתחום. לפרופ' בליצר עבר עשיר בתפקידי הובלה בגופים לאומיים ובינלאומיים הוא מכהן כיו"ר החברה הישראלית לאיכות ברפואה זה עשור, כראש תוכנית 'בוחרים - בתבונה' של ההסתדרות הרפואית בישראל, כנציג ישראל באיגודים בינלאומיים, וכחבר במספר ועדות מפתח לאומיות בתחום הבריאות. לאחרונה מונה פרופ' בליצר כחבר דירקטוריון HIMSS – האיגוד הבינלאומי למערכות מידע וניהול ברפואה הישראלי הראשון שמונה בגוף מוביל זה. – פרופ' בליצר משמש כיועץ בכיר לארגון הבריאות העולמי בפרויקטים המתמקדים בבקרה ומניעת מחלות כרוניות, וביישומי מדעי הנתונים ובינה מלאכותית בעולם הבריאות, ומכון המחקר בראשותו של פרופ' בליצר הוגדר כמרכז מצוינות של ארגון הבריאות העולמי (WHO) למניעה ומחקר של מחלות כרוניות. כחבר (Commissioner) בצוות המשימה הבינלאומי של הלנסט והפייננשל טיימס לרתימת עולם החדשנות והטכנולוגיה עולמית לשיפור הבריאות והרווחה של האוכלוסיה הצעירה בעולם, וכיועץ לממשלות בעולם בתחום שימושי בינה מלאכותית בבריאות.

פרופ' איל צימליכמן

פרופ' איל צימליכמן הוא רופא מומחה ברפואה פנימית, המשמש היום כסגן מנהל המרכז הרפואי שיבא לטרנספורמציה וחדשנות. במסגרת תפקידו בשיבא הקים את זרוע החדשנות הבינלאומית ARC, תוכנית הכוללת היום כ-140 שותפים ברחבי העולם. טרם הגעתו לשיבא, עבד כחוקר ומנהל בתחום איכות ובטיחות המטופל ברשת בתי חולים של אוניברסיטת הרווארד, בבוסטון ארה"ב. פרופ' צימליכמן הוא בוגר בית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת הרווארד ובוגר הטכניון בלימודי רפואה.

ד"ר שלומי קודש

ד"ר שלומי קודש הוא מומחה ברפואה פנימית, מוסמך בבריאות הציבור ובוגר פוסט-דוקטורט באינפורמטיקה רפואית באוניברסיטת ייל. מזה כשש שנים הוא מנהל את המרכז הרפואי סורוקה מקבוצת כללית. בין יתר תפקידיו הקודמים ניהל את פרויקט הטמעת התיק הרפואי הממוחשב בבתי החולים של כללית, שימש כסגן מנהל המרכז הרפואי סורוקה וכמנהל הרפואי של מחוז דרום בכללית. ד"ר קודש חבר במחלקה למדיניות וניהול מערכות בריאות של אוניברסיטת בן-גוריון, ומעורב בחינוך דור הרופאים והמנהלים הבא בתחומי אינפורמטיקה רפואית וניהול מערכות בריאות. המרכז הרפואי סורוקה הוכרז כבית החולים המצטיין של כללית לשנת 2022, ובארבעת החודשים האחרונים נמצא בחזית הטיפול הרפואי בנפגעי מלחמת חרבות ברזל, בהתמודדות המורכבת ביותר שידע המרכז הרפואי מאז הקמתו.

גב' אסתי שלי

אסתי הקימה ומנהלת את האגף לבריאות דיגיטלית במשרד הבריאות משנת 2019 . בתפקידה הנוכחי, אסתי אחראית על הובלת הטרנספורמציה הדיגיטלית והמדיניות הנלווית לכך, במערכת הבריאות הישראלית. בתפקידה אסתי הובילה מספר תכניות משמעותיות שהשפיעו על האקוסיסטם הישראלי: קידום שיתופי הפעולה בין תעשיה-אקדמיה-בריאות; מדיניות מחשוב ענן בבריאות; הערכת טכנולוגיות בריאות דיגיטלית; ניוד מידע בריאות והקמת קהילת רפואה מרחוק. לאסתי תואר שני במינהל ציבורי מבית הספר לממשל ע"ש קנדי באוניברסיטת הרווארד, תואר שני בניהול טכנולוגיה ותואר ראשון במדעי הרפואה, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. אסתי ( בוגרת תכנית "ענבר" של ארגון מעוז (מחזור ה'), תכנית העמיתים של קרן וקסנר (כיתה 26 ו"עתידים – צוערים לשירות ציבורי" (מחזור א') – כולן תכניות מנהיגות במגזר הציבורי בישראל.

ליאור ציוני

מנהל תחום בריאות וממשלה במיקרוסופט ישראל

משתתפי הפאנל

פרופ' מור פלג

מור פלג היא פרופסורית מן המניין בחוג למערכות מידע באוניברסיטת חיפה אליו הצטרפה בשנת 2003 ושימשה ראש החוג בשנים 2009-2012. היא הקימה את תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעי הנתונים ואת מרכז מחקר מדעי הנתונים של אוניברסיטת חיפה ומשמשת כראש המרכז. היא העורכת הראשית של כתב העת Journal of Biomedical Informatics. מור בוגרת תואר ראשון ושני בביולוגיה מהטכניון ותואר שלישי במערכות מידע - גם מהטכניון. את הפוסט דוקטוראט עשתה באוניברסיטת סטנפורד באינפורמטיקה ביורפואית אצל טד שורטליף וראס אלטמן. מור ידועה במחקר שלה על קוים מנחים קליניים ממוחשבים והיתה בצוות החוקרים שהמציאו את שפת GLIF3 למידול קוים מנחים קליניים. על עבודתה זאת זכתה בפרס ה New Investigator Award של AMIA - האירגון האמריקאי של אינפורמטיקה רפואית. מור היא Fellow של ה American College of Medical Informatics ושל International Association of Health Sciences Informatics.

שיראל דה וילה

שיראל דה וילה | מנהלת AI ואנליטיקה בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים של משרד הבריאות. במסגרת תפקידה, היא מנהלת את הפיתוח, האסטרטגיה והיישום של יוזמות בינה מלאכותית וניתוח נתונים לטובת המרכזים הרפואיים ברשת. שיראל בעלת ניסיון רב בתחום מדע הנתונים, ניהלה צוותי מדעני נתונים ואנליסטים וכן פיתחה מודלי למידת מכונה ויישומי בינה מלאכותית בתחומים מגוונים. היא השתתפה במחקרים רפואיים חדשניים בשיתוף עם המרכזים הרפואיים לטובת שיפור הטיפול הרפואי וחווית המטופל, ובנתה אלגוריתמים מותאמים לסטנדרטיזציה של קונספטים רפואיים למטרת מחקר וייעול תהליכים. בנוסף, ניהלה ופיתחה מודלים עבור חברות עסקיות, משרדים ממשלתיים וסטארטאפים בתחומי Computer Vision, NLP ומודלים קלאסיים. שיראל מאמינה שהטמעת מודלים מאפשרת היערכות חיונית לעתיד, לקבלת החלטות נכונות ולשיתוף פעולה בין ארגונים ומומחים מתחומים שונים לקידום הרפואה והמדע.

ד"ר שירה גרינפלד

ד"ר שירה גרינפלד, MD, ו -BSc במדעי המחשב, היא רופאת משפחה פעילה ומנהלת מערך "מדיקל אינפורמטיקס" בחטיבת הבריאות של "מכבי שירותי בריאות". המערך בראשונה אחראי על ניהול ופיתוח הרשומה הרפואית במכבי, ניהול הדאטא הרפואי בארגון וליווי כלל הפרוייקטים העוסקים בבריאות דיגיטלית. במסגרת תפקידה היא עוסקת במחקר ופיתוח של כלים חכמים לרופאים ומטפלים המייעלים את עבודתם ומשפרים את איכות הרפואה, ניהול ההטמעה בשטח ומינוף הדאטא הרפואי כנכס אסטרטגי ארגוני. תחת הובלתה הוקמה מחלקת ניהול המוצר הראשונה בארגון בריאות ציבורי - המוכוונת למוצרי דיגיטל לרופאים ומטפלים.

אסף פרקר

מנהל תחום טכנולוגיות אגף בריאות דיגיטלית, משרד הבריאות

ד"ר גל גושן

מנהל האב סגול לבינה מלאכותי וביג דאטה, ARC שיבא

גיא תבורי

גיא תבורי עו"ס- מנהל עמותת אולקן, יו"ר עמותת חליל האו"ר, מרפאת מחלימים המכון ההמטולוגי איכילוב, מרצה בבי"ס לסיעוד ורפואה.